Home / Kryesore / Ftohet koha dhe temperaturat zbresin nën 0 gradë, ja parashikimi i motit për sot

Ftohet koha dhe temperaturat zbresin nën 0 gradë, ja parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një të kthjellët me vranësira kalimtare.

Në zonat verlindore nuk përjashtohet mundësia që gjatë natës të ketë reshje bore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -6°C në 4°C, në zonat e ulëta nga 3ºC në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 5°C në 14°C.

Era do të fryj në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Check Also

Qeveria hap digat, nisin përmbytjet në Durrës(FOTO)

Shumë banorë janë të izoluar nga reshjet e shumta të shiut nga mbrëmja e së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =