Home / Art / Francë/ Fotografi shqiptar shpallet fitues në konkursin botëror

Francë/ Fotografi shqiptar shpallet fitues në konkursin botëror

Fotografi i njohur Arton Humolli është shpallur fituesi i 39-të i konkursit më të madh të fotografisë në botë.

Konkuri organizohet nga revista prestigjoze PHOTO me seli në Paris, Francë.

Statusi i tij:

Me kenaqesi ju njoftoj se jam fitues i edicionit te 39-te te konkursit me te madh te fotografise ne bote – “Le plus Grand Concours Photo du Monde” (kategoria “Beauty”).
Konkursi organizohet nga revista prestigjioze PHOTO me seli ne Paris – France.

Me kete rast dua t’i falenderoj te gjithe pjesemarresit ne realizimin e fotografise fituese “Mystic eyes” duke filluar nga modelja Gresa Hoti, stilisten Njomeza Luci si dhe grimeren e frizerin Sellma dhe Kaci.
Njekohesisht dua t’i falenderoj te gjjthe ata qe i besuan dhe vazhdojne ti besojne punes time tash e 15 vite.

Info shtese: Rrevista PHOTO funksionon prej vitit 1967 dhe nga shumekush llogaritet si revista me prestIgjioze sa i perket artit te fotografise. Ne ballina te saj ka pasur personalitete te medha boterore si Barack Obama, Marylin Monroe, Michael Jackson, Rihanna, David Boëie, etj.

P.s. Numri 544 i revistes eshte planifiku te dal ne treg ne muajin Janar-Shkurt por per shkak te pandemise eshte shty per muajin Korrik.

Check Also

Ditë zie për kinematografinë shqiptare, ndahet nga jeta një tjetër komedian i dashur për publikun

Humori Shkodran ka pësuar një humbje të madhe ditën e sotme, pasi është ndarë nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 5 =