Home / Bota / FOTO/ Temperatura të larta, plazhe të mbipopulluara pa distancë fizike, kjo ishtë Britania sot. Po virusi?

FOTO/ Temperatura të larta, plazhe të mbipopulluara pa distancë fizike, kjo ishtë Britania sot. Po virusi?

Britanikët shfrytëzuan sot motin e nxehtë me diell për të bërë plazh. Fotot e postuara nga mediat tregojnë numrin e lartë të qytetarëve që dolën, pasi kanë qëndruar edhe shumë kohë të izoluar nga pandemia e koronavirusit, ku fatkeqësisht vijohet të raportohen viktima dhe të infektuar.

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Kryeministri Britanik mori masat e lehtësimit pak ditë më parë duke i lënë të lirë për të dalë banorët pa orar në plazh. Megjithatë, edhe kjo dalje në  plazh ka rregulla. Nuk mund të afrohen me më shumë se dy persona që nuk janë familjarë të tyre, dhe të qëndrojnë dy metër larg njëri tjetrit për të ulur rrezikun e infektimit.

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Sot në Britani është dita më e nxehtë e vitit, e regjistruar në Heathroë, me 28 gradë, Megjithatë, vera është para.

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u

Dita më e nxehtë e vitit në Britani: Shihni fotot si u


Përshtati në shqip nga Daily Mail: Marjana Ciku

Check Also

“Ne do të mbrojmë liderët botërorë që vijnë këtu”, Samiti i G7-ës do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë

“Samiti i liderëve të shtatë shteteve më të industrializuara në botë do të zhvillohet në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × one =