Home / Bota / FOTO/ Protestat shkuan tek dera e “Shtëpisë së Bardhë”, Trump u “fsheh” në bunker/ Njihuni me dhomën sekrete që mbron jetën e presidentit të SHBA

FOTO/ Protestat shkuan tek dera e “Shtëpisë së Bardhë”, Trump u “fsheh” në bunker/ Njihuni me dhomën sekrete që mbron jetën e presidentit të SHBA

Revolta i ka ardhur tek dera e shtëpisë presidentit amerikan Donald Trump. Qindra manifestues të dhunshëm sulmuan forcat e sigurisë dhe ndërtesat përgjatë bulevardeve që shtrihen përqark Shtëpisë së Bardhë duke djegur disa prej tyre.

Disa media amerikane shkruajnë se prej natës së të premtes, agjentët e shërbimeve sekrete e evakuuan Trumpin, familjarët e tij dhe disa zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë në një bunker sekret për ta siguruar për çdo të papritur.

Dhomat sekrete, ku u fsheh Trump?

Shtëpia e Bardhë është një nga shtëpitë më të famshme në botë, me 132 dhoma, 35 tualete dhe 412 dyer të shpërndara në të 6 katet e saj.

Por, rezidenca zyrtare e Donald Trump ka edhe një sërë dhomash sekrete, ku përfshihen një dhomë boulingu, një “dyqan çokollatash” dhe një bunker i madh për raste katastrofash. Bunkeri u ndërtua në 1940 dhe nga aty janë publikuar pamje gjatë sulmeve të 11 shtatorit.

Përshtati në shqip nga Daily Mail: Marjana Ciku

Check Also

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë/ BE e gatshme të ndez frymën e bashkëpunimit mes palëve

Gjermania dhe Franca dëshirojnë të rigjallërojnë dialogun midis Serbisë dhe Kosovës. Samiti mbahet të premten. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 9 =