Home / Uncategorized / FOTO/ Pamje të rralla nga Korea e Veriut/ Ja si duket realisht vendi diktatorial i udhëhequr nga lideri Kim Jong Un

FOTO/ Pamje të rralla nga Korea e Veriut/ Ja si duket realisht vendi diktatorial i udhëhequr nga lideri Kim Jong Un

Eric Lafforgue, është një nga fotografët më me fat që ka pasur mundësinë të tregojë se si është në të vërtetë jeta në Korenë e Veriut.

Koreja e Veriut, pavarësisht propagandës së liderit të tyre Kim Jong Un që deklaron se është shtet me mirëqenie, disa foto të realizuara tregojnë një të vërtetë ndryshe.

Ndoshta ai nuk do dëshironte aspak që këto foto të qarkullonin nëpër botë.

Koreja e Veriut, duket se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe popullsia është duke vuajtur pasojat e komunizmit.

Eric Lafforgue, i cili thuhet se ka hyrë në shtetin diktatorial fshehurazi, ndërsa atij i është ndaluar sërish hyrja tregojnë realitetin në atë vend.

“Falë kartës së memories dixhitale të, arrita të shpëtoj fotot e realizuara, që më ishin ndaluar t’i shkrepja apo duhej t’i fshija”, tregon Eric Lafforgue.

Përshtati në shqip nga The Sun: Marjana Ciku

Check Also

Protesta për testin e Gjuhë-Letërsisë, Vrapi: “Asnjë nga pyetjet nuk është jashtë programit, nuk do të ketë rivlerësim”

Në një konferencë për mediat, Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Rezana Vrapi foli …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + five =