Home / Kryesore / Foto-Fakt/ Foto zyrtare e takimit të sotëm Kosovë-Serbi, i kryesuar nga Përfaqësuesi i lartë i BE

Foto-Fakt/ Foto zyrtare e takimit të sotëm Kosovë-Serbi, i kryesuar nga Përfaqësuesi i lartë i BE

Foto zyrtare e takimit te sotem Kosove- Serbi ne Bruksel i cili kryesohet nga Perfaqesuesi i larte i BE-, zoti Borrell.

Ajo qe te bie ne sy ka te beje me asimetrine e pozicioneve mes dy delegacioneve ne bisedime.

Te ben pershtypje fakti qe i derguari i Posaçem Miroslav Lajçak ulet nga pala serbe, duke krijuar edhe nje asimetri figurative, per shkak te rolit si ndermjetesues.

Kujtojme qe Lajçak ashtu si dhe perfaqesuesi Borrell vijne nga dy vende anetare te BE te cilat ende nuk e kane njohur Kosoven.

Check Also

Parashikimi i yjeve për sot, 20 janar 2021

Dashi Ju do të jeni në gjendje të shijoni plotësisht të gjitha emocionet që dashuria …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =