Home / Shendeti / Forcon shikimin, zemrën, imunitetin dhe kockat, kjo është receta popullore shumë e thjeshtë me fuqi magjike

Forcon shikimin, zemrën, imunitetin dhe kockat, kjo është receta popullore shumë e thjeshtë me fuqi magjike

Një recetë e vjetër popullore që shkatërron çdo sëmundje, e shkëlqyeshme për shikimin, zemrën, imunitetin, kockat, zorrët. Ishte një lloj i veçantë i verës që bëhet nga boronicat dhe bredhat. Boronicat mund të zbukurojnë dhe zbutin lëkurën tuaj dhe madje parandalojnë kancerin. Forconi edhe imunitetin.

Përbërësit:

500 g boronicë të freskët, 500 g dëllinjë blu, 1 litër ujë, 3 lugë mjaltë shtëpiak nga një bletar i testuar, 3 lugë sheqer

Dëllinjë

Procedura: Lani boronicat dhe dëllinjat dhe vendosini në një kavanoz të madh. Hidhni verë për të mbuluar manaferrat. Lëreni në frigorifer për 48 orë, mjaltë dhe sheqer në përzierje.

Boronicat

I përziejmë mirë për të shkrirë mjaltin dhe sheqerin. Lëreni të gjithë përzierjen të qëndrojë për 7 ditë. Pas kësaj mund të përdoret.

Përdorimi: 4 lugë gjelle verë në mëngjes dhe në mbrëmje. Në secilën dozë duhet të ketë disa boronicë që do t’i përtypni para se t’i gëlltisni. Vera përdoret për 3 ditë në mëngjes dhe në mbrëmje, pas së cilës ndërpritet për 2 ditë. Në këtë mënyrë përdoret derisa të konsumohet e gjithë doza e bërë sipas kësaj recete.

Check Also

Ju ka pickuar kandili dhe keni djegie? Ja si duhet të veproni menjëherë

Kandilat e detit janë të përbërë nga disa qeliza të quajtura “cnidocytes”, të cilat në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 10 =