Home / Aktualitet / Flutura Açka: Kosova âsht Nana, e ka me na i msu të tana

Flutura Açka: Kosova âsht Nana, e ka me na i msu të tana

Nga Flutura AÇKA-

Kur Kosova zgjohet me shtet, që di të bëjë zgjedhje, që di të respektojë edhe kundërshtarin politik, që di të përulet para qytetarit të vet.

Kosova e kuptoi shumë më shpejt se ne se vjen një ditë kur thuhet: Mjaft më! Dhe dje televizionet shqiptare te ne merreshin me tallava në vend që tē flisnin vetëm për Kosovën, të paktën aq sa bënë me zgjedhjet në Amerikë. Dikë e shqetëson padyshim gjenerata e re e pakorruptuar e vajzave dhe djemve të politikës së Kosovës.

Urime Kosovë, ti ke qytetarë të denjë që dinë ta frenojnë politikën e të mbrojnë republikën.

Kosova âsht Nana, e ka me na i msu të tana

Check Also

Basha takim me qytetarët: Do t’ju kthej shtetin, premtoj normalitet

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka  zhvilluar këtë të premte takime me qytetarët në njësinë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × five =