Home / Sport / Fillon sot në mbrëmje Euro 2020, kush janë 9 futbollistët shqiptarë

Fillon sot në mbrëmje Euro 2020, kush janë 9 futbollistët shqiptarë

Ndonëse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi. Janë plot 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të marrin pjesë në këtë eveniment madhështor.

Tre lojtarë shqiptarë janë të Zvicra, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi. Ndërkohë 6 shqiptarë të tjerë janë te Maqedonia e Veriut, me këta të fundit u kualifikuan në Europian për herë të parë në histori.

Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë lojtarët shqiptarë që do të luajnë me Maqedoninë e Veriut në Euro 2020.

Check Also

Portugali-Gjermani, dy autogola për 4 minuta

Gjermania përmbys gjithcka në katër minuta. Portugezët kanë shënuar dy autogola, që kthejnë rezultatin në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 7 =