Home / Bota / Anthony Joshua jo vetëm fitues në ring, pasuria e tij shtohet me miliona euro

Anthony Joshua jo vetëm fitues në ring, pasuria e tij shtohet me miliona euro

Anthony Joshua ka fituar përballjen me Kubrat Pulev për t’i mbrojtur titujt e kampionit në WBO, IBF dhe ËBA.

Boksieri britanik e fitoi këtë përballje me ‘knockout’ kundërshtarin në raundin e nëntë.

Por përveç triumfit në ring, Joshua ka fituar shumë pas kësaj ndeshje edhe në aspektin financiar.

Britaniku ka shtuar pasurinë e tij edhe për 11 milionë euro pas fitores ndaj Pulev. Në anën tjetër edhe Pulev përkundër humbjes nga Joshua, ka fituar katër milionë euro.

Kjo ishte njëra nga shumat më të mëdha që Joshua ka fituar nga boksi.

Gjithsesi boksieri britanik pritet të fitojë shumë herë më shumë në rast se do ta mposhtë Tyson Furyn, pasi meçi i ardhshëm pritet të jetë pikërisht mes dy boksierëve britanik Joshua-Fury.

Check Also

Ferhan Hasani në gjirin e Partizanit

Tashmë është zyrtare që  Ferhan Hasani është lojtari më i ri i Partizanit. Ka qenë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 9 =