Home / Kronike / Familja shqiptare në Itali përfshihet në aksident, vdes një grua

Familja shqiptare në Itali përfshihet në aksident, vdes një grua

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e një gruaje shqiptare ka ndodhur në Itali.

Një automjet ku udhëtonte një familje shqiptare, është përfshirë në një aksident të rëndë rrugor në Itali, që i ka kushtuar jetën një gruaje që ishte pasagjere e mjetit.

Makina ka dalë jashtë kontrollit raportojnë mediat italiane, duke përfunduar jashtë rruge në rrethana ende të paqarta.

Gruaja fatkeqësisht ka ndërruar jetë në vend.

Dy persona të tjerë mbetën të plagosur dhe u dërguan me urgjencë në spital.

Sipas mediave italiane, familja shqiptare punonte në një prej fushave në Basilicata.

Check Also

Dendias për takimin Mitsotakis-Erdogan: Ndryshimet ekzistojnë, janë të mëdha

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias nga Lituania ka komentuar takimin Mitsotakis-Erdogan të mbajtur një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − four =