Home / Aktualitet / Exit Poll i Euronews/ PS fituese

Exit Poll i Euronews/ PS fituese

Euronews Albania ka publikuar të dhënat e para nga Exit Poll për 80% të të intervistuarve deri tani.

Dimitris  Mavros, përfaqësues i MRB tha se rezultati nga të dhënat e exit poll tregon një garë shumë të ngushtë midis Partisë Socialiste dhe opozitës.

“Së pari dua të jap një pikëpamje të kombinuar me atë shkencor kemi një situatë që është shumë e afërt për të dhënë se kush do qeverisë dhe duhet të presim rezultatin. Kjo është një situatë dhe partitë janë shumë afër. Është një çështje shumë delikate”, u shpreh Mavros.

Rezultatet e dala deri më tani nga Exit Poll vijon si më poshtë:

PS – nga 67-71 mandate

PD – 61-65 mandate

LSI 6-8 mandate

Patia Social-Demokrate – 1-2 mandate

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − nineteen =