Home / Sport / EURO 2020/ Patrik Shik i jep tre pikët Çekisë, shënon golin spektakolar nga mesi i fushës

EURO 2020/ Patrik Shik i jep tre pikët Çekisë, shënon golin spektakolar nga mesi i fushës

Ndeshja Skoci-Republikë Çeke ka përfunduar në rezultatin 0-2. Dopieta e Patrik Shik i dha 3 pikë të arta Rep. Çeke por goli i dytë i tij do të mbahet mend gjatë.

Ekipi mik shënoi nga një gol për pjesë dhe është ngjitur në krye të grupit D. Heroi i Çekisë u shfaq Patrik Schick, sulmuesi i Bayern Leverkusen. 25-vjeçari shënoi me kokë golin e parë në fundin e pjesës së parë.

Goli i dytë erdhi në minutën e 52-të dhe ishte thjesht i mrekullueshëm. Gjuajte me të majtën nga mesi i fushës dhe topi në rrjetë, duke lënë të shtangur portierin e Skocisë.

Check Also

Presidenti Halili do pikët e plota në 3 ndeshjet e para, Tirana duhet të fitojë me Egnatian dhe Kastriotin

Tirana e nisi mirë sezonin. Fitorja 4-2 ndaj Skënderbeut është ogur i mirë, por presidenti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 5 =