Home / Aktualitet / Është vetëm 17 vjeç, ky është ylli i ri që po fut në garë Manchester United dhe Real Madrid

Është vetëm 17 vjeç, ky është ylli i ri që po fut në garë Manchester United dhe Real Madrid

“Djajtë e Kuq” dhe “Galaktikët” e dëshirojnë yllin adoleshent.

Manchester United dhe Real Madrid janë duke u bërë gati t’i hynë garës për shërbimet e talentit të Rapid Wienna Yusuf Demir, raporton “Defensa Central”.

Mesfushori 17 vjeçar është nën radarin e shumë skuadrave evropiane, por spekulohet se United dhe Madrid janë dy skuadrat që kanë shprehur interesim serioz deri tani.

Demir ka bërë 10 paraqitje në Bundesligën austriake, duke regjistruar kështu një gol dhe dy asisitime për skuadrën e Rapid Wiennas.

Check Also

Këshillat që duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 5 =