Home / Sport / Është e konfirmuar, Thiago largohet nga Bayern

Është e konfirmuar, Thiago largohet nga Bayern

Drejtori ekzekutiv i klubit të futbollit Bayern Munih, Karl-Heinz Rummenigge, konfirmoi se Thiago Alcantara do të largohet nga klubi në ditët në vijim.

“Duket se Alcantara dëshiron të largohet nga ne. Ai na tha që në fund të karrierës së tij do të dëshironte të provonte diçka të re dhe se nuk do të ndryshojë mendjen. Ai tregoi se mund të luajë lojëra të mëdha. Kjo është arsyeja pse do të jetë një largim që do të na dëmtojë”, tha Rummenigge.

Lojtari i kombëtares spanjolle, 29-vjeçari Alcantara, mund të kalojë në Liverpool, por tani për tani nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

Drejtori ekzekutiv i klubit të futbollit Bayern Munih, Karl-Heinz Rummenigge, konfirmoi se Thiago Alcantara do të largohet nga klubi në ditët në vijim.

“Duket se Alcantara dëshiron të largohet nga ne. Ai na tha që në fund të karrierës së tij do të dëshironte të provonte diçka të re dhe se nuk do të ndryshojë mendjen. Ai tregoi se mund të luajë lojëra të mëdha. Kjo është arsyeja pse do të jetë një largim që do të na dëmtojë”, tha Rummenigge.

Lojtari i kombëtares spanjolle, 29-vjeçari Alcantara, mund të kalojë në Liverpool, por tani për tani nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

 

Check Also

Ofendoi femrat kineze, basketbollisti amerikan pezullohet përjetë

Ty Lawson, basketbollist amerikan me shumë eksperiencë në NBA dhe që aktualisht luan në Kinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − three =