Home / Aktualitet / Erion Veliaj tek ‘’Koha për t’u zgjuar’’: Shtëpitë individuale dhe pagesat e Rindërtimit i mbarojmë brenda 2020, apartamentet duan dhe një vit

Erion Veliaj tek ‘’Koha për t’u zgjuar’’: Shtëpitë individuale dhe pagesat e Rindërtimit i mbarojmë brenda 2020, apartamentet duan dhe një vit

Kryebashkiaku Erion Veliaj i është përgjigjur shqetësimit të qytetarëve në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ me Bashkim Hoxhën në News24.

Disa prej qytetarëve hasin vonesa në pagesat si dëmshpërblime nga Bashkia për Rindërtimin, por Veliaj sqaron pse ndodh kjo.

Sipas tij 10 ditë i vonon vetëm Prefektura që i shqyrton, më pas dosjet kanë dhe probleme por thekson se 90% e qytetarëve që u prekën nga tërmeti kanë dosje të rregullta.

Check Also

Zgjedhjet në Gjermani/ BE akuza të forta ndaj Rusisë për sulme kibernetike

Pak ditë para zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, Komisioni Evropian ka akuzuar Rusinë se po përpiqet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + ten =