Home / Aktualitet / Epidemiologu Alimehmeti jep lajmin e mirë: Kush ka kaluar një koronavirus…

Epidemiologu Alimehmeti jep lajmin e mirë: Kush ka kaluar një koronavirus…

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë.

Ai u shpreh se të gjithë personat që e kanë kaluar më herët Covid-19 kanë antitrupa dhe e përballojnë më mirë koronavirusin e ri.

“Një person që e ka kaluar një koronavirus të mëparshëm edhe pse mund ta ketë kaluar përpara 18 vitesh, kanë imunitet dhe kanë antitrupa për të përballuar koronavirusin e ri”, tha epidemiologu për abc news.

Situata e Covidit në vendin tonë

Testime totale            575,055

Raste pozitive             126,936

Raste të shëruara        95,035

Raste Aktive                 29,618

Humbje jete                  2283

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 13 =