Home / Kryesore / Enea Lapa shkëlqeu në ndeshjet e tij në kampionatin e SHBA-së

Enea Lapa shkëlqeu në ndeshjet e tij në kampionatin e SHBA-së

Është bërë e ditur se sportisti shqiptar, Enea Lapa, ka korrur suksese në Kampionatin Kombëtar Amerikan, duke mposhtur kundërshtarët e tij, shkruan albinfo.ch.

Për ekipin e tij, @xcelljiujitsu ky organizim i garave ishte me sukses, duke sjellë në shtëpi dy medalje ari dhe tri medalje të tjera argjendi.

Ky ishte kampionati kombëtar amerikan, i dyti më i rëndësishëm pas botërorit. Pata dy ndeshje, të cilat i fitova të dyja me finalizime. Akademia jonë arriti të marrë dy medalje ari dhe tri argjendi”, është  shprehur Lapa për albinfo.ch.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Check Also

MBI DËMIN QË I KA BËRË PERANDORIA OSMANE SHKOLLËS SHQIPE

  Nga Ismail KADARE- ASNJË GJUHË TJETËR DHE ASNJË SHKOLLIM NË EUROPË NUK KA PASUR …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 2 =