Home / Aktualitet / Enea Lapa nuk ndalet, shpallet sërish kampion

Enea Lapa nuk ndalet, shpallet sërish kampion

Tashmë sportist i dëshmuar i shumë fitoreve dhe medaljeve radhazi, Enea Lapa na ka bërë sërish krenar duke u shpallur kampion i “WORLD MASTER IBJJF JIU-JITSU CHAMPIONSHIP 2020”.

Enea Lapa është sportist me origjinë shqiptare i cili jeton dhe vepron në SHBA. Së fundmi, ai dha një shfaqeje të shkëlqyer në Alabama duke sjell në shtëpi një medalje të artë, dy të argjenda dhe katër medalje të bronzta.

Kujtojmë se Lapa, në muajin (shtator), është shpallur kampion në “Austin Open”, duke u renditur në vend të parë.

Check Also

Po flinin anës rrugës, kamioni shtyp për vdekje 15 punëtorë migrantë

15 punëtore migrantë të cilët po flinin buzë rrugës, u shtypën për vdekje nga një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + six =