Home / Aktualitet / Ekzekutoi bashkëfshatarët pasi pinë gjithë natën bashkë / Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 52-vjeçarit të plagosur sot me snajper nga RENEA

Ekzekutoi bashkëfshatarët pasi pinë gjithë natën bashkë / Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 52-vjeçarit të plagosur sot me snajper nga RENEA

Të tjera të dhëna kanë dalë në lidhje me plagosjen e një 52-vjeçari, i cili u qëllua me tre plumba ditën e sotme nga forcat speciale RENEA, gjatë aksionit të këtyre të fundit për kapjen e Ardian Narkës, i akuzuar për vrasjen e dy bashkëfshatarëve të tij në vitin 2008.

Sipas burimeve për Fax News nga Spitali i Traumës në Tiranë, mësohet se Narkaj ende nuk është futur në sallën e operacionit. Momentalisht ai ndodhet në Spitalin e Traumës në gjendje të stabilizuar për momentin, por ende nuk e ka kaluar rrezikshmërinë për jetën.

 

Po kush është Ardian Narkaj?

Narkaj ishte në kërkim nga policia për vrasje të dyfishtë dhe policia kishte marrë informacion për vendndodhjen e tij në fshatin Bratosh të Malësisë së Madhe, teksa ka ndërmarrë një operacion për arrestimin, por me sa duket ka hasur në rezistencë dhe për pasojë mbeti i plagosur rëndë.

52-vjeçari ka qenë në listën e të kërkuarve nga Policia e Shtetit, pasi akuzohet për “vrasje në rrethana cilësuese”.

Ardian Narkaj është autori i një vrasjeje të dyfishtë të ndodhur në viti 2008 në Malësinë e Madhe. Ngjarja ndodhi në fshatin Bratosh, ku viktimë mbetën Tonin Ulaj dhe Gjergj Shota.

Krimi i dyfishtë ndodhi gjatë kohës kur dy viktimat ishin persona të shpallur në kërkim nga Policia. Një tjetër i kërkuar është Françesk Vala, i dënuar në vitin 2017.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + fourteen =