Home / Aktualitet / Edi Rama takon Lulzim Bashën në Shijak, ndryshon mendje për ata që flejnë gjumë

Edi Rama takon Lulzim Bashën në Shijak, ndryshon mendje për ata që flejnë gjumë

Gjatë një vizite që ka bërë në zonën e Shijakut, ku po ndërtohen banesat e reja pas tërmetit të Nëntorit, krejt ”rastësisht” kryeministri Edi Rama ka takuar Lulzim Bashën. Por jo liderin e opozitës dhe Partisë Demokratike, të mos keqkuptohemi!

Rama është njohur me Bashën që punon me një makineri të rëndë, e që sipas dëshmitarëve aty është dhe punonjësi më i mirë i kantierit. Dhe fill pas kësaj bisede kreu i qeverisë u bind se jo të gjithë Lulzim Bashat flejnë gjumë, siç mendon për rivalin e tij politik.

Pjesë nga biseda

Elton Arbana: Ky është Lulzim Basha, punonjësi më i ri që kemi

Lulzim Basha: Jam më i miri këtu

Edi Rama: Punëtori më i mirë që kemi se tani nuk do jeni të gjithë si Lulzim Basha që fle gjumë, ka dhe të tjerë që punojnë

(E.K/Faxweb.al)

Check Also

Tragjedi në familjen shqiptare/ COVID u merr jetën dy vëllezërve brenda 24 orëve

Situata e koronavirusit duket se po del nga kontrollit, pasi vetëm dy ditët e fundit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 20 =