Home / Aktualitet / Edi Rama përballë Edi Ramës, çfarë po bisedojnë?

Edi Rama përballë Edi Ramës, çfarë po bisedojnë?

Kjo është një foto e rrallë “dy dimensionale” që tregon kryeministrin në detyrë, Edi Rama, përballë Edi Ramës, që kërkon dhe një mandat të tretë qeverisës, ndonëse ka shumë e shumë premtime që nuk i ka përmbushur përgjatë dy mandateve qeverisëse.

Çfarë i thotë Edi Rama kryeministër në detyrë, Edi Ramës, që kërkon sërish të jetë kryeministër edhe për një mandat tjetër nga që, sikurse pretendon, ai dhe “rilindja” janë më të mirët dhe ska të tjerë?

Deshifrimin e këtij bashkëbisedimi le ta bëj gjithkush sipas këndveshtrimit të tij. Mbase ja del ta përkthejë në shqipen letrare gjuhën edramiste./ Arberianews.net

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 5 =