Home / Aktualitet / E trishtë/ Ndërron jetë nga COVID ish- Shefi i Spitalit Infektiv

E trishtë/ Ndërron jetë nga COVID ish- Shefi i Spitalit Infektiv

Një lajm i hidhur vjen ditën e sotme për bluzat e bardha, ku bëhet me dije se ka humbur jetën mjeku i njohur shqiptar, Petro Shamo.

Mjeku Shamo ka mbajtur për disa kohë dhe postin e shefit të spitalit Infektiv në Tiranë.

E trishtë! Mjekësia në zi/ Ndërron jetë nga covid-19

Shamo fatkeqësisht nuk arriti të mposhtë covid-19, duke ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ndërsa për vite me radhë u ka shërbyer qindra qytetarëve.

Check Also

Këshillat e gjysheve: Si duhet të jetë hëna kur të prisni flokët?

Hëna ka një forcë të padiskutueshme në jetën e njeriut. Kjo është arsyeja që për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − nineteen =