Home / Aktualitet / COVID-19 i merr jetën gazetares së njohur

COVID-19 i merr jetën gazetares së njohur

Ka ndërruar jetë nga Covid-19, gazetarja e shkrimtarja e njohur Zenepe Luka.

Prej disa ditësh ajo ishte e shtruar në spital pas infektimit. Luka ka qenë gazetare në qytetin e Vlorës për shumë vite dhe ka punuar te gazeta “Koha Jonë”. Më pas themeloi shoqatën  “Al Bano dhe Romina Poëer” që e drejtoi prej 25 vitesh.

Ai ishte e shtruar në spitalin Shefqet Ndroqi që nga data 1 shkurt.

Check Also

Ka efekte të pabesueshme shëndetësore, kjo është barishtja shqiptare shumë e kërkuar

Laboti i egër është njohur më parë si bar i keq, por mund të konsiderohet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − two =