Home / Aktualitet / E trishtë/ Ndërron jetë nga Covid-19 Viron Toska, trajneri i ekipit të basketbollit për femra në Vlorë

E trishtë/ Ndërron jetë nga Covid-19 Viron Toska, trajneri i ekipit të basketbollit për femra në Vlorë

Koronavirusi i ka marrë sot jetën trajnerit të ekipit të Flamurtarit në basketboll për femra.

Prej disa javësh në intubim, Toska nuk ka mundur ta fitojë betejën me virusin.

Ai ka ndërruar jetë në moshën 64-vjeçare, ndërsa prej vitit 2002 në krye të ekipit të vajzave të Flamurtarit ekipi njohu 47 trofe dhe 14 herë titullin kampion.

Toska si trajner e nisi karrierën me ekipin e djemve ne vitin 1978.

Check Also

Plas sherri në lokal/ Tentoi të vriste 27 vjeçarin, arrestohet i riu në Berat

Një konflikt ka nisur mes të rinjve në një lokal të Korçës, ku situata mund …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − 14 =