Home / Bota / E trishtë/ Ndahet nga jeta regjisori i “Shrek”

E trishtë/ Ndahet nga jeta regjisori i “Shrek”

Regjisori i njohur Kelly Asbury, i cili ka sjellë ndër vite projekte fantastike të filmave të animuar, është ndarë fatkeqësisht nga jeta.

Asbury ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 60-vjeçare.

Shkak i vdekjes së tij është bërë beteja e gjatë me kancerin, të cilit s’i ka mbijetuar dot më gjatë.

Asbury do të mbahet mend si regjisori i “Shrek 2” apo “Smurfs”, filma të animuar gjatë fëmijërisë.

Veçse regjisor, Asbury do të mbahet mend gjithashtu si autor i librave për fëmijë.

Madje, ai shkroi edhe një pjesë të profileve të biografisë së Jeff Dunham , Edgar Bergen , Shari Lewis , Jimmy Nelson dhe Paul Winchell.

Check Also

Plagosi me armë drejtorin e ujësjellësit në Shkodër, kapet autori i dyshuar

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 43-vjeçar pasi akuzohet se ka qëlluar me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 1 =