Home / Uncategorized / E trishtë/ Ndahet nga jeta parakohe pedagogia shqiptare (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Ndahet nga jeta parakohe pedagogia shqiptare (EMRI+FOTO)

Pedagogia kosovare, Sazana Çapriqi është ndarë nga jeta ditën e sotme pasi vuantë nga një sëmundje e rëndë.

Profesoresha, studiuesja dhe përkthyesja pasionante nga gjuha angleze në shqipe dhe anasjelltas, ishte anëtare e PEN Qendrës së Kosovës dhe aktviste e këtij asociacioni që nga themelimi i tij.

Pedagogia kishte humbur bashkëshortin tre vite më parë, Basri Çapriqi, ish- kryetar i PEN Qendrës. Sazana Çapriqi ishte kryetare e Komitetit të Grave Shkrimtare të PEN Qendrës së Kosovës.

 

Check Also

Nesër rikthehet ora verore, akrepat do të lëvizin një orë përpara

Me ardhjen e pranverës ndodh edhe ndryshimi i orës, ku akrepat lëvizin 60 minuta përpara.  Në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + nineteen =