Home / Bota / E trishtë/ Mposhti 3 herë kancerin, 17 vjeçarja humb jetën pasi infektohet me Covid-19…

E trishtë/ Mposhti 3 herë kancerin, 17 vjeçarja humb jetën pasi infektohet me Covid-19…

Aspen Deke, 17 vjeç mposhti 3 herë kancerin dhe vdiq pasi u infektua me Covid-19.

17 vjeçarja ka vuajtur nga kanceri për pjesën më të madhe të jetës së saj dhe ka arritur ta mposhti atë tre herë. Ajo vuante nga leucemia akute limfoblastike.

Vajza  kishte rezultuar pozitive me Covid-19 në nëntor të vitit që lamë pas. Ajo u shtrua në spital pasi kishte një muaj me temperaturë të lartë.

Mjekët bënë të pamundurën por nuk arritën që ta shpëtonin si  pasojë humbi jetën dje.

Check Also

Nga 28 shtatori, Shang-Chi dhe Cry Macho janë disa nga premierat e fundit botërore që mund t’i shikoni

Pas një pauze afër një mujore shkaku i masave anti-covid nga qeveria e Kosovës, Cineplexx …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + six =