Home / Bota / E trishtë/ Mposhti 3 herë kancerin, 17 vjeçarja humb jetën pasi infektohet me Covid-19…

E trishtë/ Mposhti 3 herë kancerin, 17 vjeçarja humb jetën pasi infektohet me Covid-19…

Aspen Deke, 17 vjeç mposhti 3 herë kancerin dhe vdiq pasi u infektua me Covid-19.

17 vjeçarja ka vuajtur nga kanceri për pjesën më të madhe të jetës së saj dhe ka arritur ta mposhti atë tre herë. Ajo vuante nga leucemia akute limfoblastike.

Vajza  kishte rezultuar pozitive me Covid-19 në nëntor të vitit që lamë pas. Ajo u shtrua në spital pasi kishte një muaj me temperaturë të lartë.

Mjekët bënë të pamundurën por nuk arritën që ta shpëtonin si  pasojë humbi jetën dje.

Check Also

Iu gjet arsenal i madh luftarak në banesë, arrestohet dhe babai i të ndaluarit Mihal Trëndafili

Njoftimi i plotë i policisë: Sarandë Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − ten =