Home / Sport / E trishtë/ COVID-19 i merr jetën parakohe ish-futbollistit të njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

E trishtë/ COVID-19 i merr jetën parakohe ish-futbollistit të njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Një lajm i trishtë ka ardhur për sportin shqiptar. COVID-19 i ka marrë jetën pasditen e djeshme ish-futbollistit të njohur të qytetit të Cërrikut, Ndriçim Beshiri.

Ai njihej si një nga futbollistët më të shquar të Turbinës së Cërrikut. Beshiri u nda nga jeta në moshën 61-vjeçare pasi pësoi trombozë pasi kaloi Covid. Të gjithë besonin se e fitoi betejën me Covid, por tromboza i mori jetën.

Ai u dërgua në spital por mbijetoi dot. C?imi ose Gurashi siç njihej ndryshe nga miqtë dhe shokët e tij, ka luajtur me Turbinën që me moshat e deri tek ekipi i parë në vitet 1977-1990.

Më pas ka shërbyer për disa kohë si zv/trajner i ekipit të Turbines, detyrë që e kreu më së miri. Klubi i Turbinës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta, fëmijëve të tij dhe njerëzve më të dashur të familjes Beshiri.

Sporti në zi/ COVID-19 i merr jetën parakohe ish-futbollistit të

Check Also

Pirlo dhe Ronaldo me “valixhe në duar”, mbeten 3 sfida deri në fund që të shpëtojnë veten dhe Juventusin

Trajneri dhe sulmuesi juventin janë vënë në shënjestër të kritikave, nëse Juve nuk kap zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + 20 =