Home / Kronike / Kronike / E trishtë/ Covid-19 i merr jetën ish-ministrit të Transporteve

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën ish-ministrit të Transporteve

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga koronavirusi ish-ministri i Transporteve Ilir Mata. Ikja e tij ka lënë një dhimbje të thellë te bashkëshortja, vajza dhe gjithë familja Mata.

Mësohet se Mata ishte infektuar edhe me Covid ku po luftonte me virusin e rrezikshëm  prej 22 dhjetorit. Ai ka qenë presidenti i Shoqatës së Transportuesve Ndërkombëtarë Rrugor “Analtir”.

Ish-ministri njihet ndër miqtë që e kujtojnë si një njeri i mirë dhe modest, prind i përkushtuar dhe ekonomist i zoti. Mata ishte baba i tre vajzave.

Check Also

Kinezë pranojnë që kanë gënjyer botën për koronavirusin

Mjekët kinezë janë filmuar fshehurazi, ku dëgjohet se ata ishin në dijeni sesa i rrezikshëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 8 =