Home / Uncategorized / E rëndë/ Shpërthim i fuqishëm trondit Bejrutin, raportohet për dhjetëra të lënduar (FOTO)

E rëndë/ Shpërthim i fuqishëm trondit Bejrutin, raportohet për dhjetëra të lënduar (FOTO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytetin e Libanit, Beirut, përpara verdiktit në një gjyq për vrasjen e ish-kryeministrit Rafik Hariri në vitin 2005.

Rarportet thonë se shpërthimi ndodhi në zonën e portit të qytetit, me raporte të pakonfirmuara për një shpërthim të dytë.
Të katërt janë anëtarë të grupit të Hezbollahut të mbështetur nga Irani, i cili vazhdimisht ka mohuar të ketë pasur gisht në vdekjen e Haririt.

Shpërthimi i dytë i pakonfirmuar u raportua të ishte pranë rezidencës së Haririt në të njëjtin qytet.

Sipas agjencisë së lajmeve AFP, dhjetëra persona janë lënduar.

Check Also

E ndaluan për kamionin pa targa, vëllezërit e shoferit kanosin policët

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − sixteen =