Home / Aktualitet / E rëndë/ Plas arma në qytetin shqiptarë, vriten dy të rinjtë(EMRAT+FOTO)

E rëndë/ Plas arma në qytetin shqiptarë, vriten dy të rinjtë(EMRAT+FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në Bulevardin “Brigada Maqedono-Kosovare” në Shkup.

Dy të rinj shqiptarë kanë mbetur të vrarë pas disa të shtënave me armë zjarri në lagjen Fushë Topanë në Shkup.

Mediat maqedonase shkruajnë se dy viktimat janë Afrim Berisha dhe Burim Vardar të cilët janë qëlluar me makinë.

“Më 05.03.2021 në orën 02.35 në SPB-Shkup është denoncuar se në Bulevardin “Brigada Maqedono-Kosovare” janë dëgjuar të shtëna. Pas daljes në vendngjarje të zyrtarëve policor, është gjetur automjeti “Citroen” me tabela të regjistrimit të Shkupit dhe dy persona që nuk kanë dhënë shenja jete. Nga ana e mjekut të Ndihmës Urgjente Mjekësore është kontatuar vdekja e dy personave. Janë gjetur gëzhoja nga armë zjarri (pistoletë dhe armë automatike).

Është vërtetuar identiteti o personave A.B (28) dhe B.V (24), të dy nga Shkupi. Po merren masa dhe aktivitete për zbardhjen e rastit”,- thuhet në njoftimin e policisë.

1.jpg

2.jpg

 

Check Also

Rama sulmon Metën nga Durrësi: O lëre rakinë o do të ta nxjerrin me zorë

Rama: Sot një deputet i Ilir dhe Monikës u kap me presh në duar. U kap …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 4 =