Home / Aktualitet / E pazakontë/ Reshjet e dendura të shiut përmbytin rrugët në Korçë

E pazakontë/ Reshjet e dendura të shiut përmbytin rrugët në Korçë

Vendi ynë prej dy ditësh është përfshirë nga reshje shiu intensive, duke shkaktuar përmbytje dhe probleme në qarkullim në disa qytete.

Në qytetin e Korçës niveli i reshjeve të shiut ka kaluar mbi trotuar dhe ka krijuar vështirësi në kalimin e këmbësorëve, të cilët tentojnë të gjejnë një strehë për të shpëtuar nga stuhia.

Po kështu stuhia në formë rrebeshi ka shkaktuar probleme edhe në zonën e Pazarit të Ri dhe pranë godinës së Drejtorisë së Tatimeve. Sipas meteorologëve kjo situatë e tillë mund të vazhdojë deri në ditën e premte.

197183451 1123683758115157 1469751632503901252 n

Check Also

Programi që zbuloi gënjeshtrën e bashkëshortit-vrasës në Greqi

Babis Anagnostopoulos, bashkëshorti i Calorine Crouch, gruas britanike të vrarë në Greqi, u tha policëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + 8 =