Home / Bota / E moshuara vdes nga Covid-19, fqinjët përfitojnë, i grabisin 14 mijë euro

E moshuara vdes nga Covid-19, fqinjët përfitojnë, i grabisin 14 mijë euro

Një ngjarje e mungesës së ndjeshmëri edhe në këto kohë të vështira, ka ndodhur në Itali.

Një grua 74-vjeçare e cila ishte shtruar në spital për shkak të infektimit me koronavirus u grabit nga fqinjët e saj.

Gruaja e vjetër më pas vdiq nga ndërlikimet e mushkërive më 25 nëntor. Fëmijët, një burrë dhe një grua të moshës 42 dhe 44 vjeç, me banim në Trento, u bënë të vetëdijshëm për vjedhjen sepse pas shtrimit në spital ata kishin vendosur të instalonin një kamera mbikëqyrjeje brenda banesës të lënë pa mbikëqyrje.

Përveç dhimbjes së humbjes së nënës së tyre, atyre iu është dashur të përballen me zhgënjimin e jashtëzakonshëm të një besimi të thyer. Me habi të jashtëzakonshme, duke parë imazhet e aparatit të mbikëqyrjes video, ata zbuluan se vjedhja ishte kryer nga fqinja e saj dhe partneri i saj, një roje sigurie. Gruaja e moshuar që vdiq u kishte lënë çelësat e shtëpisë së tyre, duke besuar se ishin dy njerëz të besueshëm.

Policia menjëherë filloi kontrollin në banesën e tyre, por nuk u gjet asnjë nga objektet e vjedhura.

Agjentët e Shtabit të Policisë së Trentos, megjithatë, arritën të gjurmonin një dhomë nëntokësore afër Mazzinit, e përdorur nga roja i sigurisë. Pikërisht në bodrum, u gjet shuma e vjedhur, rreth 14 mijë euro dhe u ishte kthyer fëmijëve të viktimës që vdiqën nga koronavirusi.

Paratë iu rikthyen fëmijëve të 74-vjeçares që humbi jetën nga koronavirusi.

Check Also

Rritet zemërimi ndaj presidentit Biden, ekspertët: Politikë e turpshme/ Dëbimi i 14 mijë emigrantëve në kufirin me Teksasin

Imazhet e agjentëve të kufirit të Shteteve të Bashkuara me kapele kauboji që kapin frerët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + nine =