Home / Aktualitet / E konfirmon Trump: Izraeli njeh zyrtarisht Kosovën, vendosin marrëdhënie diplomatike mes tyre
President Donald Trump speaks to members of the press on the South Lawn of the White House in Washington, Wednesday, July 15, 2020, before boarding Marine One for a short trip to Andrews Air Force Base, Md., and then on to Atlanta. (AP Photo/Patrick Semansky)

E konfirmon Trump: Izraeli njeh zyrtarisht Kosovën, vendosin marrëdhënie diplomatike mes tyre

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Kosova dhe Izraeli janë pajtuar që të normalizojnë raportet dhe të vendosin marrëdhënie diplomatike, raporton Reuters.

Këtë deklaratë ai e bëri në Shtëpinë e Bardhë, ku u nënshkrua marrëveshja për normalizimin ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Kjo marrëveshje, u nënshkrua kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në Zyrën Ovale në prani të presidentit amerikan, Donald Trump.

Check Also

Njëri shiste e tjetri blinte, vendi “sekret” që nxorri zbuluar dyshen në Tiranë

Një 30 vjeçar është arrestuar nga blutë e kryeqytetit dhe ka proceduar një tjetër pas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =