Home / Uncategorized / E kanë xhepin e shpuar! Këto janë shenjat më dorëlëshuara të horoskopit

E kanë xhepin e shpuar! Këto janë shenjat më dorëlëshuara të horoskopit

Dashi

Dashi është një shenjë që e do aventurën dhe gjithmonë jeton ditën. Kur bëhet fjalë për paratë, rrezikon të jetë i papërgjegjshëm dhe të shpenzojë të gjitha kursimet, pa i kontrolluar. Përkundër kësaj, megjithatë, nuk kalon në pa nik. Kur përballet me probleme financiare, e di se duhet të përveshë mëngët dhe të bëjë disa sakrifica.

Gaforrja

Gaforrja është një nga shenjat më diskriminuese të zodiakut dhe sillet në mënyrë të përsosur kur ka për të bërë disa kursime. Ëndrra është që të ketë një shtëpi të rehatshme e të rregullt dhe do të bëjë gjithçka për të arritur qëllimin. Nuk është rastësi që nganjëherë duket pak e babë zitur, por e vërteta është se nuk e kursen veten në shoqërinë e të dashurve.

Akrepi

Akrepi është një shenjë që qeveriset nga ndjenjat ekstreme, lëshon pe vetëm në situata që mund të zgjerojnë imagjinatën, gjithçka që është “normale” e shmang. Edhe kur i humbet financat, ndjek gjithmonë instiktin duke gjetur gjithnjë një mënyrë për të balancuar rezultatin. Si? Ai do të pranojë një punë të rastit, do të trashëgojë disa para’, do të investojë paratë e mbetura.

Ujori

Ujori është një shenjë mbi linjat që duket se jetojnë në një botë të vetin dhe menaxhon paratë në një mënyrë shumë të çuditshme. Blen sende unike, niset në përvoja absurde, por gjithmonë do të ndajnë të ardhurat me miqtë. Talenti më i madh? Mund të kuptojë për disa sekonda se si duhet të investojë kursimet për t’i bërë ato të përfitojnë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Peshqit

Peshqit lindin ëndërrimtarë dhe e dinë se paratë nuk mund të blejnë lumturinë. Pikërisht për këtë arsye ata nuk e shpërdorojnë fitimin e tyre në objekte materiale, ata preferojnë t’i mbajnë paratë në bankë, duke pritur që t’i shpenzojnë në mënyrë krijuese ose, të paktën, t’i realizojnë dëshirat e tyre.

Check Also

E trishtë/ Ndahet nga jeta parakohe pedagogia shqiptare (EMRI+FOTO)

Pedagogia kosovare, Sazana Çapriqi është ndarë nga jeta ditën e sotme pasi vuantë nga një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × five =