Home / Kryesore / E gradoi me titullin “Gjeneral major”, Meta dekreton emërimin e Bajram Begajt si Sheftë Shtabit të Përgjithshëm të FA

E gradoi me titullin “Gjeneral major”, Meta dekreton emërimin e Bajram Begajt si Sheftë Shtabit të Përgjithshëm të FA

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e Gjeneral Major Bajram Rushit Begaj si Shef të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Gjeneral Begaj mbante detyrën e Komandantit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes,  ndërkohë që në 31 vitet e karrierës në FA ka mbajtur një edhe sërë detyrash të tjera mes të cilave: shef i Njësisë Mjekësore Ushtarake dhe zëvendësdrejtor Ushtarak i SUT, drejtor i Spitalit Ushtarak, drejtor i Inspektoratit Shëndetësor dhe Kryeinspektor dhe Këshilltar i Inspektoratit Shëndetësor në Shtabin e Përgjithshëm Ushtarak Qendror Universitar etj.

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta dekretoi sot emërimin e Gjeneral Major Bajram Rushit Begaj, Shef të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Gjeneral Major Bajram Begaj mbante detyrën e Komandantit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes“, njofton Presidenca.

Check Also

Sot përballja e fundit Trump-Biden

Sot do të mbahet përballja e fundit në sallën e Belmont University në Tenessy, mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 8 =