Home / Aktualitet / E FUNDIT/ Shpërthejnë flakët në një ullishtë në Lushnjë

E FUNDIT/ Shpërthejnë flakët në një ullishtë në Lushnjë

Një zjarr masiv  ka shpërthyer në fshatin Ballagat të bashkisë Lushnje.

Bëhet me dijeni se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të mbjellë me ullinj. Ndërkohë forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës po punojnë për fikjen e tij.

Terreni aspak i favorshëm dhe mungesa e rrugës e bën të vështirë ndërhyrjen afër vatrave. Duhet thënë se zjarri ndikohet dhe nga era që po fryn në këto momente.

Check Also

Babai mbeti i vdekur dhe i biri u plagos, 5 persona vihen në pranga në Durrës

Pesë persona janë vënë në pranga pasi akuzohen për ngjarjen e rëndë te ndodhur mbrëmjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 15 =