Home / Aktualitet / E FUNDIT/ Publikohet bilanci i rëndë: 4 humbje jete, ja sa raste të reja me Covid-19 janë zbuluar 24 orët e fundit

E FUNDIT/ Publikohet bilanci i rëndë: 4 humbje jete, ja sa raste të reja me Covid-19 janë zbuluar 24 orët e fundit

162 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 14,730.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën katër pacientë.

Janë shëruar 150 qytetarë duke e çuar në 9,115 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 63 të prekur në Tiranë, 16 raste në Korçë, 10 raste në Durrës, 9 raste në Shkodër, 6 raste në Kavajë, 5 raste në Fier, Lezhë, Vlorë, Pogradec, 4 raste në Kuçovë, 3 raste në Lushnje, Berat, Mallakastër, Gramsh, 2 raste në Krujë, Devoll, Elbasan, Kukës, Dibër, 1 rast në Has, Pukë, Librazhd, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, Ura Vajgurore, Përrenjas, Roskovec, Kolonjë, Shijak, Skrapar.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 231 pacientë, 17 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (8 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 162
Të shëruar ne 24 orë 150
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 914

Testime totale 94,840
Raste pozitive 14,730
Raste të shëruara 9115
Raste Aktive 5208
Humbje jete 407

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 2711
Durrës 563
Shkodër 393
Lezhë 256
Korçë 253
Elbasan 226
Fier 225
Vlorë 185
Kukës 139
Berat 125
Dibër 77

Check Also

Shpëtoni RADION!

Pergatiten: Julia VRAPI/ Violeta MURATI- Godina historike e Radio Tiranës, monument kulture i kategorisë së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − ten =