Home / Kryesore / E FUNDIT/ Persona të maskuar si ushtarë vrasin 40 vjeçarin në mes të Durrësit

E FUNDIT/ Persona të maskuar si ushtarë vrasin 40 vjeçarin në mes të Durrësit

Më datë 20.03.2021, rreth orës 08:40, në lagjen nr.16, Durrës, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri  e për pasojë ka mbetur i vrarë shtetasi Edmond Koçi i njohur si Mond Çekiçi, rreth 40 vjeç.

Menjëherë forca të shumta Policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehja e zonës për kapjen e autorëve.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore  në hyrje e në dalje të Durrësit  si dhe në drejtim të Tiranës e Kavajës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes për të bërë të mundur identifikimin kapjen e autorëve.

Ai është qëlluar me armë brenda makinës së tij në Durrës. Sipas dëshmitarëve, Çekiçi u qëllua nga disa persona të maskuar me veshje ushtarake.

Check Also

Sondazhi i IDN/ Policia e Shtetit është e korruptuar

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikon intervistat me publikun: Policia e Shtetit është e politizuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − seven =