Home / Aktualitet / E FUNDIT/ Përfundon procesi i votimit në Maqedoni

E FUNDIT/ Përfundon procesi i votimit në Maqedoni

Ora 21.00 ka shënuar fundit e procesit të votimit në Maqedoninë e Veriut.

Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së, të publikuara për orën 19:00, dalja votuesve në zgjedhje është 45.77%. Të dhënat përfundimtare priten të kumtohen pas orës 21.30.

Në bazë të Njësive dalja deri në orën 19:00 është kështu. Në njësinë zgjedhore numër 1 dalja është 47.4%, Njësia Zgjedhore numër 2 dalja është 43.4%.

Njësia zgjedhore numër 3 dalja është 51.52 për qind.

Në njësinë zgjedhore numër 4, dalja është 53,24%. Në njësinë Zgjedhore numër 5, dalja e votuesve është 44.89% dhe në njësinë zgjedhore numër 6 dalja është 35,49%.

Check Also

Plas sherri në lokal/ Tentoi të vriste 27 vjeçarin, arrestohet i riu në Berat

Një konflikt ka nisur mes të rinjve në një lokal të Korçës, ku situata mund …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 − 7 =