Home / Aktualitet / E fundit/ Ndërron jetë pacienti i 7-të nga COVID-19 në Shqipëri

E fundit/ Ndërron jetë pacienti i 7-të nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë edhe pacienti i 7 me koronavirus në vendin tonë.

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë. E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv.

85-vjeçarja është viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe i bën thirrje dhe një herë qytetarëve të jenë shumë të kujdesshëm në rast të shfaqjes së shenjave të sëmundjes dhe të telefonojnë menjëherë urgjencën kombëtare në numrin 127!

Check Also

“Stopp Corona”/Aplikacioni identifikon personat që kanë pasur kontakt me të infektuarit nga COVID-19

Dje në shumë media botërore qarkulloi lajmi mbi një aplikacion të ri që gjurmon personat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − eighteen =