Home / Kronike / Kronike / E FUNDIT/Ndërron jetë i moshuari me koronavirus në spitalin Infektiv

E FUNDIT/Ndërron jetë i moshuari me koronavirus në spitalin Infektiv

Ndërron jetë 88 vjeçari në spitalin infektiv, asimptomatik nga covid19

Një pacient 88 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari ishte bartës i COVID19, por asimptomatik për sëmundjen.  88 vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi i katërt, diabet, hipertension, anemi grave.

M.C

Check Also

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë/ BE e gatshme të ndez frymën e bashkëpunimit mes palëve

Gjermania dhe Franca dëshirojnë të rigjallërojnë dialogun midis Serbisë dhe Kosovës. Samiti mbahet të premten. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 7 =