Home / Aktualitet / E FUNDIT/ Emiljano Shullazi padit Arta Markun

E FUNDIT/ Emiljano Shullazi padit Arta Markun

Ish-prokurorja Arta Marku dhe ish-drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, janë kallëzuar penalisht.

Dy zyrtaret e larta janë kallëzuar penalisht nga i dënuari Emiljano Shullazi dhe Gilmano Dani për shpërdorim detyre.

Ne, kallëzuesit, Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani, jemi duke u gjykuar në Gjykatën e Posacme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, Tirane.

Me Urdherat respektive Nr. 253 dhe 255, date 28.07.2020, te Ministrit te Drejtesise, jemi vendosur ne regjimin e posacem te ushtrimit te te drejtave, ne burgun e sigurise se larte prane Institucionit te Ekzekutimit te Vendimeve Penale “Jordan Misja”, Tirane.

Urdhërat e Ministrit të Drejtësisë, janë ankimuar në Gjykatën e Posacme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, si të kundraligjshem dhe abuzive,” shkruhet në padi.

Check Also

Shifra të frikshme/ Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve

Njoftimi i MSHMS: COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3605 testime, 589 të shëruar, 879 raste të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − three =