Home / Aktualitet / E FUNDIT/ Dorëhiqet drejtori i Kadastrës në Vlorë, i pesti brenda pak muajsh

E FUNDIT/ Dorëhiqet drejtori i Kadastrës në Vlorë, i pesti brenda pak muajsh

Bilbil Aliaj, drejtori i Hipotekës së Vlorës, i cili e mori detyrën vetëm në datë 4 shkurt të këtij viti, është dorëhequr.  Bilbili ka dhënë dorëheqjen pas më shumë se tre muajsh pasi mori detyrën, dhe siç duket nuk i ka dhënë fund konfliktit të pronave në Vlorë, që kanë nisur që në vitin 2013.

Aliaj ishte drejtori i dhjetë i këtij institucioni që kishte marrë përsipër të rregullonte konfliktin e pronave në këtë zonë.

Ai erdhi në detyrë pas Taulant Canametin. Përpara se të merrte këtë detyrë, Aliaj mbante postin e zv.drejtorit të dytë në këtë institucion.

Ky është drejtori i pestë i institucionit i larguar nga drejtimi i Kadastrës prej shtatorit 2019./Arbërianews.net

M.C

Check Also

Nxorri lëpirëse në foltoren e parlamentit, përjashtohet për 10 ditë deputeti Ralf Gjoni

Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë deputetin Ralf Gjoni pasi që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =