Home / Aktualitet / E frikshme/ Futbollisti përplaset me portierin, dëmton shtyllën kurrizore, bie pa ndjenja(VIDEO)

E frikshme/ Futbollisti përplaset me portierin, dëmton shtyllën kurrizore, bie pa ndjenja(VIDEO)

Mbrojtësi i Porto, Nanu u rrëzua pa ndjenja dhe “pësoi një dëmtim të shtyllës kurrizore” në një përplasje me portierin rus të Belenenses Kritciuk.

Incidenti ndodhi në minutën e 85-të të barazimit 0-0 ndërsa Nanu ndoqi një krosim në zonën e penalltisë. Ai u kurua për pak minuta në fushë, por më pas u transportua për në spital pasi goditjja ishte e rëndë. Porto njoftoi më vonë se Nanu ishte në gjendje të mirë shëndetësore dhe i vetëdijshëm për atë që i kishte ndodhur.

Nanu kishte një tronditje cerebrale dhe dëmtim të palcës kurrizore me një humbje të kujtesës. Në këtë moment, ai është mirë, i vetëdijshëm për kohën dhe rrethanate aksidentit të tij.

Ylli veteran i Porto, Pepe ishte një nga lojtarët që mbeti i tronditur dhe duke qarë ndërsa kolegu i tij Nanu qëndroi i palëvizur në fushë.

Check Also

Tragjedi në familjen shqiptare/ COVID u merr jetën dy vëllezërve brenda 24 orëve

Situata e koronavirusit duket se po del nga kontrollit, pasi vetëm dy ditët e fundit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 2 =