Home / Aktualitet / E ekzekutuan me armën e gjahut, dënohen me 53 vite burg tre shqiptarët në Angli

E ekzekutuan me armën e gjahut, dënohen me 53 vite burg tre shqiptarët në Angli

Tre burra janë vendosur pas hekurave me një total prej 53 vitesh burg për rolin e tyre në vrasjen me armë gjahu në tarracën e shtëpisë në Hartlepool.

Noza Saffari, 39-vjeç, Qazim Marku, 25-vjeç, dhe Dorian Pirija, 33-vjeç, kanë marrë dënime të konsiderueshme paraburgimi ditën e sotme për vrasjen e Hamaëand Ali Hussain.

ZHussain u gjet i vdekur në një shtëpi në në rrugën Charterhouse , në Hartlepool të Britanisë së Madhe, më 14 Shtator 2019.

Shitësi i drogës 30-vjeçar ishte joshur në shtëpi nga një bandë kriminale shqiptare me premisën e ngritjes së një ferme kanabisi.

Por shpejt pasi Hussain hyri në pronë, ai u qëllua në kokë me një armë gjahu.

Arsyet e sakta të vrasjes mbeten ende të paqarta, por mendohet se ajo ka të bëjë me vendosjen e kontrollit nga organizatat kriminale në shpërndarjen dhe kultivimin e kanabisit në zonë.

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight + 9 =