Home / Uncategorized / E dënuar për terrorizëm në Itali/ Arrestohet në Tiranë 43-vjeçarja

E dënuar për terrorizëm në Itali/ Arrestohet në Tiranë 43-vjeçarja

Një 43-vjeçare e dënuar për pjesëmarrje në organizatë me qëllime terroriste në Itali, është arrestuar në Tiranë.

Policia bën të ditur se si rezultat i veprimeve të shpejta të Drejtorisë së Antiterrorit, Interpol Tiranës në bashkëpunim me shërbimet e  Komisariatit të Policisë nr 6 në DVP Tiranë, u lokalizua vendndodhja dhe u vu në pranga shtetasja: Lubjana Gjeçaj, 43 vjeçe, banuese në Tiranë, e shpallur në kërkim ndërkombëtar më datë 4 shtator 2020.

Check Also

Tensionet me Turqinë në Mesdhe, kryeministri grek njofton lëvizjen urgjente

Avioni i parë ushtarak i tipit “Rafale” do të mbërrijë në Greqi në mes të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 19 =