Home / Sport / E bujshme, Jose Mourinho trajneri i ardhshëm i Romës

E bujshme, Jose Mourinho trajneri i ardhshëm i Romës

Na pret një sezon fantastik i Serisë A në shtator. Kampionatit italian i rikthehet një trajner si Jose Mourinho pas 11 vjetësh dhe jo më me Interin por te Roma.

Duket e habitshme për lidhjen e tij të fortë me zikaltërit por ja që Special One ka vendosur të drejtoj verdhekuqtë që sot zyrtarizuan edhe largimin e Fonsecës nga skuadra në fund të këtij sezoni.

Pak ditë më parë, vetë Mourinho e paralajmëroi se do te drejtonte një ekip tjetër italian pavarësisht aventurës së tij me Interin më parë ku fitoi Tripletën në 2010, dhe tani e bën zyrtare klubi verdhekuq.

Check Also

Pirlo dhe Ronaldo me “valixhe në duar”, mbeten 3 sfida deri në fund që të shpëtojnë veten dhe Juventusin

Trajneri dhe sulmuesi juventin janë vënë në shënjestër të kritikave, nëse Juve nuk kap zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − one =