Home / Aktualitet / Dyshohet se nxori sekretin hetimor si nr.2 I OFL-së, gjykata heq masën e pezullimit nga detyra për Artan Shkëmbin

Dyshohet se nxori sekretin hetimor si nr.2 I OFL-së, gjykata heq masën e pezullimit nga detyra për Artan Shkëmbin

Gjykata e Tiranës i ka hequr masën e sigurimit “pezullim nga detyra” Artan Shkëmbit, ish zv.drejtorit të OFL. Gjykata ka konstatuar shuarjen e masës për shkak të përfundimit të afatit 6 mujor.

Shkëmbi u hetua fillimisht nga SPAK për “korrupsion” dhe “nxjerrje sekreti hetimor”. Tre javë më parë dosja i kaloi për kompetencë Prokurorisë së Tiranës, pasi rezultoi se nuk ka “korrupsion”.

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + five =